Ana Sayfa Android Snapdragon 875 Destekli Galaxy S21, Benchmark'ta Exynos Modelini Geçti

Snapdragon 875 Destekli Galaxy S21, Benchmark’ta Exynos Modelini Geçti

Samsung‘un 2021 amiral gemisinin lansmanına sadece birkaç ay kaldı, Galaxy S21 ve birçok sızıntı şimdiden yağmaya başladı. Sonuncusu Snapdragon 875 ile çalışan Galaxy S21’in Exynos modelini kıyaslamada geçtiğini gösteriyor.

Özellikle, Sammobile’a göre , SM-G996U model numarasını taşıyan bir Galaxy S21 bugün Geekbench’te görüldü. Görünüşe göre, sonuçlar Galaxy S21’in 8GB RAM’e sahip Snapdragon 875 ile güçlendirildiğini gösteriyor.

Qualcomm’un Snapdragon 875 yonga setini henüz duyurmadığını unutmayın. Ancak üç kümeli bir CPU yapılandırmasına sahip olması bekleniyor. Bu, tek bir X1 yüksek performanslı çekirdeği içerir.

Ayrıca, üç Cortex-A78 çekirdeği ve dört Cortex-A55 çekirdeği olacak. Ve Geekbench üzerindeki Snapdragon 875 destekli Galaxy S21, yonga setinin Adreno 660 grafik yongasıyla birleştirileceğini onaylıyor.

Geekbench karşılaştırma sonuçlarına göre, SM-G996U model numaralı Galaxy S21, Exynos alternatifinden daha iyi performans gösteriyor. Kıyaslama sonuçlarının meşru olduğunu varsayıyoruz.

Snapdragon 875 destekli Galaxy S21, tek çekirdekli testlerde 1120 puan ve çok çekirdekte 3319 puan aldı

Bazı rakamlardan bahsetmişken, Snapdragon 875 destekli Galaxy S21, Tek çekirdekli testlerde 1120 puan aldı. Ve çoklu skor testlerinde 3319 puan aldı.

Exynos varyantının sonuçlarının aksine, Galaxy S21 tek çekirdekli testlerde 1038 ve çok çekirdekli testlerde 3060 puan aldı. Dolayısıyla, en azından şimdilik, Qualcomm’un bir kez daha Exynos yonga setini alt edeceği açık.

Ancak, sadece erken değerlendirme sonuçlarını görerek Exynos yonga setini saymayız. Çünkü erken karşılaştırma sonuçları, nihai ürünün gerçek performansını göstermez.

Diğer özelliklerle ilgili olarak, birkaç sızıntı, Galaxy S21 Ultra’nın 45W hızlı şarj cihazı, HM3 sensörlü 108MP kamera ile gelebileceğini ima etti .

Bunun dışında Galaxy S21 serisi cihazların Ocak ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor . Yazılım tarafında, Galaxy S21, One UI 3.0 ile değil, Android 11 One UI 3.1 ile gelecek.

Samsung’un ayrıca Lazer Otomatik Odaklama için Uçuş Süresi sensöründen (ToF sensörü) vazgeçmesi bekleniyor. Bu kurulum şu anda Galaxy Note 20 serisi cihazlarla uygulanmaktadır.

Okurlarımıza tüm bu bilgileri bir tutam tuzla almalarını tavsiye ederiz. Bunlar spesifikasyonların nihai sonuçları olmadığı için. Ayrıca, Exynos varyantının karşılaştırma sonuçları iki aylıktır.

adminhttps://mobilcihazlar.net
Türkiye'nin en iyi çözüm odaklı mobil platformu olan mobilcihazlar.net 'de makale yazarı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

- Advertisment -

En Popüler

Epic Games, Apple ile yasal savaşı daha da genişletiyor

"Avustralya Federal Mahkemesine sunulan bugünün yasal iddiası, Apple'ın App Store'daki davranışının pazar gücünün kötüye kullanılması olduğunu ve uygulama içi dağıtım ve ödeme...

iPhone 12 MagSafe Duo Şarj Cihazı 15 W şarjı desteklemiyor

Yalnızca 14W'ı destekler, ancak 27 watt'lık bir şarj cihazı satın almanız gerekir.Apple, yaklaşan MagSafe Duo şarj cihazının 15W şarjı desteklemeyeceğini...

Apple iOS 14: Keşfedilen tüm önemli yeni iPhone özellikleri

Widget'larÖnceden, Widget'lar yalnızca Bugün ekranında mevcuttu, ancak iOS 14 ile yeni Widget'lar bir bakışta zamanında bilgi sunacak...

Adobe XD CC İndir – Full v35.0.12 WİN – MAC + Lisanslı

Adobe XD CC  (x64)Adobe XD CC – hayalinizdeki tasarımı oluşturacak tüm araçlara sahip içerik özelliğiyle Uygulama ve Web siteleri tasarımı geliştirmeye yarayan bir...

En Yeni Yorumlar