Ana Sayfa Android Google Pixel 5 o kadar sağlam değil, kullanıcılar bildiriyor

Google Pixel 5 o kadar sağlam değil, kullanıcılar bildiriyor

  • Google Pixel 5’in çözülemeyen hacim sorunları olduğu bildiriliyor.
  • Bazı kullanıcılar, video izlerken ses seviyesinin rastgele düştüğünü söylüyor.
  • Diğerleri, telefonun çok gürültü yapma eğiliminde olduğunu ve ses kaydırıcılarının çalışmadığını bildirdi.

Birkaç Google Pixel 5 kullanıcısı telefonun ses düzeyiyle ilgili sorunlar yaşıyor. Reddit ve Google’ın resmi destek forumlarına , Pixel 5’in ses kontrollerinin karıştığını söyleyerek gittiler .

Telefonla ilgili iki farklı sorun var gibi görünüyor. Bazı kullanıcılar video oynatırken ses seviyesinin rastgele bir şekilde düştüğünü fark ederken, diğerleri bildirimler, ekran görüntüleri, kamera deklanşör düğmesi ve diğer sistem sesleri gibi şeyler için çok yüksek olduğunu bildirdi. İkincisi daha yaygın bir sorun gibi görünüyor ve ses kaydırıcılarını ayarlamak sorunu çözmeye yardımcı olmuyor.

“Bunu ilk olarak WhatsApp’ta bir sesli mesaj kaydetmeye gittiğimde fark ettim; mikrofona dokunmak ve onu serbest bırakmak çok yüksek seslere neden oldu. Aynısını telefonla birlikte gelen yerel mesajlar uygulamasında denedim; ses neredeyse iğrenç olmasa da, yine de aşırı derecede yüksek ses seviyesi ayarlarımı görmezden geliyor. Belki de en belirgin örnek ekran görüntüsünün sesidir. Bu şeyler gürültülü ve ses kaydırıcılarımla ne yaptığım umrumda değil, ” diye yazıyor hoşnutsuz bir Pixel 5 kullanıcısı.

Görünüşe göre, telefonun sesini kısmanın tek yolu onu sessize almak veya titreşime ayarlamak. Bazıları tarafından denendiği gibi cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak da yardımcı olmuyor.

Google’ın ne söylemesi gerekiyor?

Pixel 5’in hacim sorunları ile ilgili şikayetler geçen ay kadar arttı. Kullanıcılar, Google Destek ile herhangi bir başarı elde etmediklerini söylüyor. Ancak, bir Google topluluğu uzmanı resmi forum başlığında şunları söyledi:

Her yeni Pixel telefonla, müşterilerin önemli telefon çağrılarını ve bildirimleri kaçırmamasını sağlamak için hacimleri iyileştirmeye çalışıyoruz. Pixel’de zil sesleri ve bildirimler için ayarlar birbirine bağlıdır, bu nedenle bu ses seviyesi değişiklikleri bu ayarların her ikisini de etkiler. Bu ayarlarla ilgili geri bildiriminiz için teşekkür ederiz ve Pixel 5’te gelecekteki güncellemelerde iyileştirmeler yapmak için çalışacağız.

Yanıt, kullanıcıların karşılaştığı sorunlara gerçekten hitap etmediği için açıkça eksiktir. Google’ın, telefonun ekran boşluğu sorunu için yaptığı gibi, etkilenen Pixel 5 kullanıcılarına ulaşmasını umuyoruz .

adminhttps://mobilcihazlar.net
Türkiye'nin en iyi çözüm odaklı mobil platformu olan mobilcihazlar.net 'de makale yazarı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

- Advertisment -

En Popüler

Epic Games, Apple ile yasal savaşı daha da genişletiyor

"Avustralya Federal Mahkemesine sunulan bugünün yasal iddiası, Apple'ın App Store'daki davranışının pazar gücünün kötüye kullanılması olduğunu ve uygulama içi dağıtım ve ödeme...

iPhone 12 MagSafe Duo Şarj Cihazı 15 W şarjı desteklemiyor

Yalnızca 14W'ı destekler, ancak 27 watt'lık bir şarj cihazı satın almanız gerekir.Apple, yaklaşan MagSafe Duo şarj cihazının 15W şarjı desteklemeyeceğini...

Apple iOS 14: Keşfedilen tüm önemli yeni iPhone özellikleri

Widget'larÖnceden, Widget'lar yalnızca Bugün ekranında mevcuttu, ancak iOS 14 ile yeni Widget'lar bir bakışta zamanında bilgi sunacak...

Adobe XD CC İndir – Full v35.0.12 WİN – MAC + Lisanslı

Adobe XD CC  (x64)Adobe XD CC – hayalinizdeki tasarımı oluşturacak tüm araçlara sahip içerik özelliğiyle Uygulama ve Web siteleri tasarımı geliştirmeye yarayan bir...

En Yeni Yorumlar