Ana Sayfa iOS Epic Games, Apple ile yasal savaşı daha da genişletiyor

Epic Games, Apple ile yasal savaşı daha da genişletiyor

“Avustralya Federal Mahkemesine sunulan bugünün yasal iddiası, Apple’ın App Store’daki davranışının pazar gücünün kötüye kullanılması olduğunu ve uygulama içi dağıtım ve ödeme süreçlerinde rekabeti önemli ölçüde azalttığını iddia ediyor.”

Epic Games, bugün Avustralya’da Apple’ı App Store ve iddia edilen antitröst uygulamaları nedeniyle dava ettiğini duyurdu.

Bir basın açıklamasında şirket şunları söyledi:

Bugün Epic Games, Avustralya’da Apple’a karşı yasal işlem başlattı ve dijital platformları tüketiciler ve geliştiriciler için daha adil hale getirme mücadelesini genişletti.

Avustralya Federal Mahkemesi’ne sunulan bugünün yasal iddiası, Apple’ın App Store’daki davranışının piyasa gücünün kötüye kullanılması olduğunu ve uygulama içi dağıtım ve ödeme süreçlerinde rekabeti önemli ölçüde azalttığını iddia ediyor. Bu gelişme, Epic tarafından 13 Ağustos 2020’de ABD’de Apple aleyhine dava açıldıktan sonra ortaya çıktı. Epic’in iddiası, Apple’ın tutumunun mantıksız olduğunu ve Avustralya Tüketici Yasası ile 2010 Rekabet ve Tüketici Yasası’nın (Cth) çeşitli bölümlerini ihlal ettiğini belirtiyor.

Dava, elbette, Epic’in ABD’deki Apple’a karşı, gelecek yıl duruşma çağrısı yapması nedeniyle iddia edilen antitröst uygulamaları nedeniyle devasa yasal mücadelesini takip ediyor. Epic, piyasaya sürüldüğünde, Apple’ın “dağıtımda mutlak bir tekel dayatarak ve uygulama içi satın almalara getirilen kısıtlamalar yoluyla ekosistemi kilitlediğini ve sakat bıraktığını” ve tüm iş kategorilerinin ve uygulamaların kendi ekosistemlerinde geliştirilmesini engellediğini söylüyor.

Epic, ABD’deki davası gibi herhangi bir parasal tazminat istemediğini, ancak “tüm tüketicilere fayda sağlayacak adil erişim ve rekabet” istediğini söylüyor.

Raporun tamamını ve yasal dosyaları buradan okuyabilirsiniz.

adminhttps://mobilcihazlar.net
Türkiye'nin en iyi çözüm odaklı mobil platformu olan mobilcihazlar.net 'de makale yazarı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

- Advertisment -

En Popüler

Epic Games, Apple ile yasal savaşı daha da genişletiyor

"Avustralya Federal Mahkemesine sunulan bugünün yasal iddiası, Apple'ın App Store'daki davranışının pazar gücünün kötüye kullanılması olduğunu ve uygulama içi dağıtım ve ödeme...

iPhone 12 MagSafe Duo Şarj Cihazı 15 W şarjı desteklemiyor

Yalnızca 14W'ı destekler, ancak 27 watt'lık bir şarj cihazı satın almanız gerekir.Apple, yaklaşan MagSafe Duo şarj cihazının 15W şarjı desteklemeyeceğini...

Apple iOS 14: Keşfedilen tüm önemli yeni iPhone özellikleri

Widget'larÖnceden, Widget'lar yalnızca Bugün ekranında mevcuttu, ancak iOS 14 ile yeni Widget'lar bir bakışta zamanında bilgi sunacak...

Adobe XD CC İndir – Full v35.0.12 WİN – MAC + Lisanslı

Adobe XD CC  (x64)Adobe XD CC – hayalinizdeki tasarımı oluşturacak tüm araçlara sahip içerik özelliğiyle Uygulama ve Web siteleri tasarımı geliştirmeye yarayan bir...

En Yeni Yorumlar